RECONSYS - domácí automatizace

Pro společnost Reconsys, která se zabývá automatizacemi, jsme vyvíjeli vstupně-výstupní digitální kartu. Karta je řízena pomocí TIVA ARM procesoru od společnosti Texas Instrumets. Karta obsahuje 8x reléový výstup, 8x digitální vstup 24V a převodník na sběrnici 1-wire. K těmto deskám jsme též vyvinuli univerzální protokol pro komunikaci na RS485. Volitelnou možností je osazení modulu, který zprostředkuje bezdrátovou komunikaci.

Warning Handle - vývoj elektroniky

Pro firmu KOM support s.r.o. jsme po dobu tří let vyvíjeli a inovovali senzorickou část produktu Warning handle - Výstražná klika. První verze byla postavena na osmibitovém mikroprocesoru a uměla pouze blikat na základě dotyku, Aktuální varianta obsahuje 16-bitový mikroprocesor, který obsahuje řadu algoritmů sloužících k predikci vybití baterie a je připravený pro další rozšiřování. Snímání dotyku je založeno na měření kapacity. Zákazníkovi jsme dodali několik stovek sestavených a kompletně otestovaných elektronik. Součástí dodávky byly též jehlové adaptéry usnadňující propojení osazené elektroniky s programátorem v průběhu sériového programování.

Černí koně - trenažer pro děti

Podíleli jsme se na vývoji USB video-trenažeru pro děti, které jezdí na handbiku,. Hardwarově je trenažer postavený na 8-bitovém procesoru PIC12F1572, komunikaci s počítačem zařizuje převodník z USB na sériovou linku a samotné snímání kola je řešeno klasicky magnetem a hallovou sondou. Počítačová aplikace aktuálně podporuje pouze systém Windows 7 a vyšší. Za pomoc s jejím vývojem děkujeme firmě Mach Systems s.r.o.. Součástí vývoje byla mechanická úprava krabičky, která spočívala ve snížení distančních prvků krabičky. Tuto úpravu jsme provedli na naší digitálně řízené ruční frézce. Celkem bylo dodáno 50 kusů trenažerů.

Převodník úrovní

Pro našeho zákazníka jsme vyvíjeli reléovou kartu s 24V vstupy. Pro účely testování a vývoje softwaru se ukázalo, že by bylo vhodné mít možnost vstupy spínat pomocí 5V (například výstupním pinem z MCU). Navrhli jsme tedy jednoduchou kartu s komparátory, která převádí 5V logiku na 24V. Vzhledem k faktu, že se jedná pouze o vývojový nástroj, jehož produkce nebude vyšší než 4 kusy, byla deska vyrobena fotocestou u nás ve firmě.

Warning Handle - obaly na výrobky

Pro firmu Kom Support (Warning handle) jsme zajišťovali návrh obalových materiálů pro přepravu klik. Jednalo se o celkový design přepravního boxu na který se přes šablonu nanášelo logo firmy a design blistru, který zajišťuje bezpečné uložení klik v průběhu přepravy. Vzniklo několik variant - od balení pro samostatnou kliku až po balení 6 klik najednou. Prototypy krabic a blistrů jsme nechali vyřezat na laseru.

Načítání...